საინფორმაციო კამპანიის „ეთნიკურ უმცირესობათა შორის უმაღლესი და პროფესიული განათლების ხელმისაწვდომობის ხელშეწყობა“ შედეგების პრეზ
2021-04-13
2021 წლის 13 აპრილს, #USAID #PITA და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით და #CCIIR და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტებთან პარტნიორობით, საინფორმაციო კამპანიის "ეთნიკურ უმცირესობათა შორის უმაღლესი და პროფესიული განათლების ხელმისაწვდომობის ხელშეწყობა“ შედეგების პრეზენტაცია გაიმართა.
საინფორმაციო კამპანიის მონაწილეებმა, 2020 წლის ოქტომბრიდან 2021 წლის თებერვლის ჩათვლით, ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებული რეგიონების 12 მუნიციპალიტეტის 80-მდე სოფლის სკოლისთვის ჩაატარეს როგორც პირისპირ, ისე ონლაინ საინფორმაციო შეხვედრები და სკოლის დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეებს (823 ბენეფიციარს) მიაწოდეს ინფორმაცია უმაღლესი და პროფესიული განათლების, ასევე, 1+4 საშეღავათო პოლიტიკის შესახებ.
ღონისძიების მონაწილეებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა, აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს დემოკრატიის, ადამიანის უფლებების და მმართველობის (DRG) ოფისის დირექტორმა ადამ შმიდტმა, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ თამარ ქიტიაშვილმა და სამოქალაქო ინტეგრაციისა და ეროვნებათაშორისი ურთიერთობების ცენტრის თავმჯდომარემ შალვა ტაბატაძემ.
მობილური ჯგუფის წევრებმა, 2020-2021 წლის მიღწეული შედეგების პრეზენტაცია წარმოადგინეს. ღონისძიების ფარგლებში საინფორმაციო კამპანიის მონაწილე ახალგაზრდებს სერტიფიკატები გადაეცათ.

Results of the information campaign "Promoting Access to Higher and Vocational Education among Ethnic Minorities"
2021-04-13
On April 13, 2021, #USAID #PITA and the Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality, in partnership with #CCIIR and Ilia State University, presented the results of the information campaign "Promoting Access to Higher and Vocational Education among Ethnic Minorities".
From October 2020 to February 2021, information campaign participants conducted face-to-face and online information meetings for up to 80 rural schools in 12 municipalities in ethnic minority regions and provided information on higher and vocational education to high school students (823 beneficiaries). 1 + 4 on preferential policy.
The event was addressed by Deputy Secretary of State for Reconciliation and Civic Equality Lia Gigauri, USAID Office of Democracy, Human Rights and Governance (DRG) Director Adam Schmidt, Deputy Minister of Education and Science Tamar Samot Shalva Tabatadze, Chairman of the Relations Center.
Members of the mobile group presented the results achieved in 2020-2021. Certificates were awarded to the young people participating in the information campaign during the event.