წარმატების ისტორია - ზურაბ ჯეგნარაძე
ზურაბ ჯეგნარაძე ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების სტუდენტია. 2020 წლის ნოემბერში, USAID-ის პროგრამა PITA-ს ბათუმის ახალგაზრდულ ცენტრში იმ მიზნით ჩაერთო, რომ ახალი შესაძლებლობები ეპოვა და საკუთარი ცოდნა და გამოცდილება კიდევ უფრო განევითარებინა.
ზურაბისთვის სტაჟირების პროცესი წარმატებული აღმოჩნდა და დღეს ის უკვე კომპანია “ლოიალტეს” თანამშრომელია. ის აქტიურად უზიარებს თავის მეგობრებსა და პროგრამა PITA-ში ჩართულ ახალგაზრდებს საკუთარ გამოცდილებას და შედეგად ცდილობს, მეტი ადამიანი დააინტერესოს სტაჟირების შესაძლებლობებით. ზურაბი სამომავლოდ პროფესიულ ზრდასა და კარიერულ განვითარებას ბიზნესის სფეროში გეგმავს და, მისი აზრით, სტაჟირება და შემდგომი დასაქმება ამ გზაზე წარმატების მისაღწევად მნიშვნელოვანი იქნება.
მოგვიანებით, ზურაბი PITA-ს ინიცირებულ სტაჟირების პროგრამის ხელშეწყობით, კერძო კომპანია “ლოიალტეში” დასაქმდა და კომპანიას ახალი კლიენტების მოძიებაში ეხმარებოდა. როგორც თავად აღნიშნავს, გაყიდვების დეპარტამენტში მუშაობა პანდემიის ფონზე დიდი გამოწვევა იყო, თუმცა მაინც მოახერხა და საქმეს წარმატებულად გაართვა თავი.

Success Story - Zurab Jegnaradze
Zurab Jegnaradze is a student of Business Administration at Batumi Shota Rustaveli State University. In order to find new opportunities and further develop his knowledge and experience, in November 2020, he joined USAID’s PITA Batumi Youth Center.
Later, Zurab was employed in the private company “Loialte” within PITA’s internship program and was helping the company to attract new customers. As he points out, working in the sales department during the pandemic was a challenge, but he still managed to cope with the circumstances.
The internship turned out to be rewarding for Zurab. Today, he is already an employee of the company “Loialte”. He actively shares his experience with his friends and other young people involved in the PITA program and as a result, tries to get more people interested in internship opportunities. Zurab plans future professional growth and career development in business and, in his opinion, internships and further employment will have a positive effect on this path.