საზოგადოებრივი ჯანდაცვის საკომუნიკაციო კამპანიამ უკვე 5 სოფელი მოიცვა
საზოგადოებრივი ჯანდაცვის შესახებ მასშტაბურმა საკომუნიკაციო კამპანიამ უკვე 5 სოფელი და 160- მდე ადამიანი მოიცვა.
შეხვედრები ჩატარდა: ხულდარაში, ალგეთში, აღმამედლოში, კასუმლოსა და ვახტანგისში.
Საინფორმაციო კამპანია ხორციელდება საქართველოს გაეროს ასოციაციის ორგანიზებითა, ევროკავშირისა და ჯანმრთელობის მსოფლიო ორგანიზაციის ფინანსური მხარდაჭერით.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში საქართველოს 8 რეგიონში საზოგადოებრივი ჯანდაცვის შესახებ მასშტაბური საკომუნიკაციო კამპანია იწყება.
აღნიშნული პროექტის მიზანია საზოგადოებრივი ჯანდაცვის შესახებ საქართველოს მოსახლეობის ცნობიერების გაზრდა, მათ შორის ურბანული ცენტრებიდან დაშორებული სოფლების, მაღალმთიან რეგიონების, ეთნიკური უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებული სოფლების, საოკუპაციო ხაზთან მდებარე დასახლებეში მცხოვრები მოსახლეობის ინფორმირება.

The initiation of a large-scale communications campaign regarding public health has already covered five villages and reached around 160 people.
Meetings were held in Khuldara, Algeti, Agmamedlo, Kasumlo and Vakhtangis.
The information campaign, organized by UNA Georgia, is executed with the financial support of the European Union and the World Health Organization.
Within the framework of the project, a large-scale communications campaign about public health is carried out in eight regions across Georgia.
The goal of the project is to increase awareness among the Georgian population about public health. This includes providing information for village populations far from urban centers, in mountainous regions, villages inhabited primarily by ethnic minorities, and the populations living in settlements located near the occupation line.