მადონა ოქროპირიძე - ქალთა ისტორიის თვე
საქართველოს გაეროს ასოციაცია, პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად ზრუნავს საზოგადოების ინფორმირებაზე ჯანმრთელობის საკითხებთან დაკავშირებით.
საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის კამპანიის ფარგლებში ჩვენ მთელი საქართველო მოვიცავით და ჩვენს ადგილობრივ ჯანმრთელობის ელჩებთან ერთად ათასობით ადამიანამდე მივიტანეთ სწორი ინფორმაცია.
სიუჟეტში გაიცნობთ მადონა ოქროპირიძეს, რომელიც საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ელჩია სოფელ კოდაში.
მადონა ცხინვალის რეგიონის სოფელ დისევიდანაა. იგი ამჟამად კოდას დევნილთა დასახლებაში ცხოვრობს. მადონა თვლის რომ ავადმყოფობის დრო არ აქვს, ვინაიდან არის დიდი ოჯახის დედა და ბებია, ასევე კოდას სათემო ცენტრის დირექტორი.
Საზოგადოებრივი ჯანდაცვის შესახებ საინფორმაციო კამპანია ხორციელდება საქართველოს გაეროს ასოციაციის მიერ, ევროკავშირისა European Union in Georgia და ჯანმრთელობის მსოფლიო ორგანიზაციის World Health Organization Georgia · ჯანმრთელობის მსოფლიო ორგანიზაცია საქართველოში ფინანსური მხარდაჭერით.

Madona Okropiridze - Women`s History Month
UNA Georgia, together with partner organizations, has been taking care of informing the public about health-related issues from the beginning of the pandemic.
Our priority is making information accessible to everyone, regardless of where they are located. Therefore, our campaigns, meetings, and trainings are aimed at answering the prevailing questions that people have about various issues.
As a part of our public health campaign, we were able to deliver accurate information to thousands of people across Georgia with the help of our local health ambassadors.
In the story, you will get to know Madona Okropiridze, the public health ambassador in the village of Koda.
The information campaign is carried out by UNA Georgia with the financial support of the European Union and the World Health Organization.